SLUNEČNÍ BRÝLE

Veškeré námi nabízené sluneční brýle spolehlivě ochrání Váš zrak před nežádoucím ultrafialovým slunečním zářením a splňují české i evropské normy pro běžné užívání. Při výběru slunečních brýlí mějte vždy na paměti, že nejdůležitější část Vašich slunečních brýlí, pro ochranu Vašeho zraku, jsou sluneční brýlové čočky. Jinak řečeno, to že budou sluneční brýle krásné a budou Vám dobře sedět a dostanete na ně množství komplimentů se pochopitelně předpokládá, ale ochrana zraku  je tím nejdůležitějším aspektem při výběru. S výběrem ideálních slunečních brýlí Vám samozřejmě pomůže zkušený personál Oční optiky Strnádek.


OCHRANA ZRAKU PŘED UV ZÁŘENÍM

Ultrafialová oblast (UV) je neviditelná část spektra elektromagnetického záření s vlnovou délkou od 100 nm do 400 nm. Rozdělujeme ho do tří pásem UVA, UVB a UVC pásmo. (Spektrum UV záření, které na Zemi dopadá je tvořeno v 90 až 99% UVA zářením a jen 1 až 10% UVB zářením. UVC záření je pohlcováno prakticky stoprocentně vrstvou atmosféry, takže na Zemi ani nedopadá.) UVA já příčinou toho, že se opálíme, ale zároveň zapříčiňuje stárnutí kůže a velmi rychle dokáže poškodit oční tkáň, proniká až na oční sítnici a jeho dlouhodobé působení může vést ke vzniku šedého zákalu (oslepnutí). UVB záření také způsobuje opálení, avšak je mnohem intenzivnější než UVA záření, vyvolává spálení kůže (zarudnutí) a působí na oční rohovku. Nadměrné vystavování se tomuto záření může nevratně poškodit zrak. UV paprsky způsobují zejména zánět oční rohovky, spojivky, oční zákal a dlouhodobá expozice UV záření může být spojena se vznikem nebezpečných onemocnění centrální části sítnice – tzv. makulární degenerace.

VYŠŠÍ KOMFORT DÍKY POLARIZAČNÍM SKLŮM

Sluneční paprsky které se odrážejí od vodorovných povrchů, jako je silnice nebo vodní hladina, se horizontálně polarizují.Vznikají tak odlesky a odrazy ostrého bílého světla, které jsou pro oči nepříjemné. Vnímáme pouze nepříjemný jas, který brání vnímání detailů a kontrastů. Proto například s obyčejnými slunečními brýlemi bez polarizace nemůžeme řídit auto nebo jezdit na kole stejně bezpečně jako s polarizačními brýlemi. Polarizační brýle totiž propouštějí pouze vertikálně polarizované světlo a proto s nimi nepříjemné odlesky a oslnění nevidíme. Vidění přes brýle s polarizačním filtrem je pohodlné, kontrastní a bez nepříjemného oslnění. V kombinaci s kvalitním UV filtrem zajištují očím bezpečnou ochranu proti slunečnímu záření, vysokou úroveň ostrosti vidění, citelnou úlevu od únavy očí a vynikající vnímání barev.

OČNÍ OPTIKA Strnádek s.r.o.

Fügnerova 667/7
460 01 Liberec IV – Perštýn

 

Tel.: 485 146 424
E-mail: delta@optikastrnadek.cz

OTEVŘENO:

PONDĚLÍ – PÁTEK: 9 – 18
SOBOTA: 9 – 12

webové stránky od big profit s.r.o.